TEMAT TYGODNIA: ŚLUB I STRES

Przez Aleksandra Kwiecień

Organizacja ślubu i wesela często łączy się z ogromnym stresem. W ankiecie, którą ostatnio opublikowałam na Instagramie, aż 71% kobiet planujących ślub przyznało, że stresuje je organizacja wesela. Z czego to wynika? W mojej opinii z nadmiaru obowiązków. Zawsze powtarzam, że organizację wesela należy traktować jak projekt: długi, czasochłonny i kosztowny. Jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę zwłaszcza na początku organizacji. Na początku wszystko wydaje się proste: szukamy, sali, DJa, fotografa i resztę się załatwi…. 

Niestety tak to nie działa. Bez dokładnie rozpisanego planu daleko nie zajedziemy. Oczywiście jest możliwość zorganizowania wesela w dwa miesiące, jednak najczęściej pary przygotowują się do wesela około 12 miesięcy więc warto ten czas sensownie zaplanować. Co pomoże Ci w planowaniu wesela? Polecam Wam mój organizer ślubny, w którym macie rozpisany plan działań na każdy miesiąc przygotowań. W organizerze ponadto dostępne są pytanie do wszystkich podwykonawców, opisany budżet wesela, listy dokumentów, atrakcje weselne, prezenty dla gości, menu weselne i wiele, wiele więcej. To jest kompendium wiedzy jak zorganizować wesele. 

W ankiecie zadałam również pytanie:

Co najbardziej stresuje Panny młode?

Z Waszych odpowiedzi wynika, że niemal wszystko!

Są kwestie, z którymi bez problemu można sobie poradzić. Jakie to rzeczy?

  1. Nie zdążycie ze wszystkimi przygotowaniami
  2. Zapomnicie o czymś istotnym
  3. Nie zepniecie budżetu
  4. Logistyka dnia ślubu 
  5. Czy wszystko wyjdzie tak jak sobie zaplanowaliście 
  6. Czy dacie radę wszystko same ogarnąć
  7. Ilość szczegółów do ogarnięcia 
  8. Nie macie pomysłu na dekoracje i prezenty dla gości
  9. Wtrącający się teściowie/ rodzice

To były najczęściej pojawiające się odpowiedzi i uwaga mam na to rozwiązanie 🙂 Te wszystkie tematy będą poruszane na szkoleniu Zorganizuj ze mną swój ślub. Pierwsza edycja szkolenia już w przyszły weekend, wyprzedała się błyskawicznie. Druga odbędzie się 2 kwietnia i przez kolejne przynajmniej pół roku a najprawdopodobniej do końca roku nie będzie tego szkolenia. Wynika to z tego, że od kwietnia będę pochłonięta moimi weselami, więc to naprawdę ostatnia okazja. Szkolenie jest zdalne i jego koszt to 250 zł. Cena szkolenia jest niższa niż średnia cena weselnego menu za gościa a ilość rzeczy jaką z niego możecie wynieść ogromna. Wszystkie szczegóły dotyczące szkolenia znajdziecie TUTAJ

96% z Was zajmuje się większością tematów związanych z organizacją wesela. I aż 60% z Was czuje, że cała organizacja wesela leży na Waszych barkach. To olbrzymia odpowiedzialność i ja w pełni rozumiem Wasz stres! Poza organizacją wesela toczy się przecież normalne życie, praca, dom, obowiązki, pasje, dzieci itp. Uwierzcie mi wiem doskonale ile godzin zajmuje organizacja wesela ile tematów trzeba dopilnować, na ile szczegółów trzeba zwrócić uwagę. To jest też powód, dla jakiego postanowiłam zorganizować to szkolenie, żeby Wam pomóc!

Poza wymienionymi wyżej tematami stresują Was też rosnące ceny. Jak mam być szczera mnie też. Jednak, jeżeli macie właściwe zapisy w umowach jesteście w stanie przewidzieć o jaki koszt mogą zwiększyć się Wasze wydatki weselne i pod tym względem powinniście czuć się zabezpieczeni (o tym też będzie na szkoleniu). Niestety nie wszyscy podwykonawcy stosują uczciwe podwyżki, warto więc zajrzeć do swoich umów i je zweryfikować. 

Aż 67% z Was zaznaczyło, że chcielibyście, żeby ktoś Wam pomógł przy organizacji wesela. Pamiętajcie, że form pomocy jest wiele. W mojej opinii najważniejsza jest zawsze Wasza wiedza! Jak wiecie jak coś należy zrobić, jesteście w stanie skutecznie działać, delegować zadania i uzyskiwać realną pomoc a nie taką, której nie potrzebujecie.

Ja dzielę się z Wami swoją wiedzą bezpłatnie zarówno na Instagramie jak i na blogu. Staram się odpowiadać na Wasze pytania i pomagać Wam w procesie organizacji wesela. Jednak nie zawsze jestem w stanie odpowiedzieć na każdą Waszą wiadomość czy znaleźć rozwiązanie na każdy problem, bo mój czas na Instagramie jest ograniczony. Ponadto pytań mam sporo a ja jestem sama. Dlatego też udostępniam Wam inne formy wsparcia- płatne- jednak ich ceny w stosunku do tego co uzyskujecie w zamian są raczej niedoszacowane. Do płatnych form wsparcia  należą: moje ebooki, konsultacje  przedślubne i teraz szkolenie. Chętnie pomogę Ci zorganizować Wasze wesele!

You may also like