TEMAT TYGODNIA: SUKNIA ŚLUBNA

Przez Aleksandra Kwiecień

Suknia ślubna, zaryzykuję stwierdzeniem, to najważniejsza suknia w życiu każdej kobiety. To o niej większość z nas marzy od dziecka. To na niej skupiamy się praktycznie od początku ślubnych przygotowań. To ona musi podkreślać naszą sylwetkę, osobowość i styl. To w niej powinnyśmy czuć się pięknie i wyjątkowo. Dlatego w mojej ocenie suknia ślubna to coś więcej niż suknia to atrybut każdej panny młodej. 

Suknia ślubna to też, nie należy o tym zapominać, poważny wydatek w budżecie ślubnym. W mojej ocenie warto więc założyć określony budżet jaki chcecie lub możecie przeznaczyć na zakup Waszej ślubnej kreacji. Co więcej, z mojej ostatniej ankiety wynika, że suknia ślubna to najdroższa suknia w Waszych szafach, dlatego też do zakupu jej warto się odpowiednio przygotować. 

Nowa, używana czy szyta?

Większość z Was decyduje się na zakup nowej sukni. Nie zapominajcie jednak o możliwości wypożyczenia sukni ślubnej a także  o opcji uszycia Waszej wymarzonej kreacji. Są to najczęściej zdecydowanie tańsze opcje niż zakup nowej sukni ślubnej. W czasach gdy ceny rosną właściwie z każdym tygodniem sugeruję zastanowić się nad takim rozwiązaniem. 

Na co musisz zwrócić uwagę kupując suknię ślubną?

Sylwetka

Zastanów się jaki typ sukni pasuje do Twojej sylwetki. Sugeruję Ci jednak nie skupiać się w salonie na jednym typie sukien, bo często to właśnie w salonie sukien ślubnych po przymiarce jesteście w stanie na 100% stwierdzić jaka suknia na Was najlepiej leży.

Osobowość

Suknia ślubna powinna pasować także do Twojej osobowości. Jeżeli źle się czujesz w minimalistycznych projektach, poszukaj efektu wow. Tak aby suknia ślubna podkreślała nie tylko Twoją figurę i wygląd lecz także osobowość. 

Cena

Jak powszechnie wiadomo, suknia ślubna to spory wydatek. Przy podpisaniu umowy z salonem zwróć uwagę na to czy ewentualne przymiarki, poprawki masz w cenie? Jeżeli nie ile dodatkowo za nie płacicie. 

Materiały

Wiele się teraz mówi o świadomych zakupach. Pytanie czy świadomość ta dotyczy także zakupu sukien ślubnych. Jeżeli kupujcie suknie za kilka tysięcy warto zweryfikować czy nie jest stworzona z samego plastiku. 

Charakter wesela

W mojej ocenie warto dopasować rodzaj sukni ślubnej do charakteru i stylu wesela. Na weselach w stylu boho średnio pasują bogato zdobione suknie księżniczki. 

Wygoda 

W sukni ślubnej panna młoda spędza zazwyczaj kilkanaście godzin. Decydując się na odpowiedni model, koniecznie zweryfikuj czy nie krępuje ona Twoich ruchów, nigdzie Cię nie gryzie, ani nie uwiera. Czy czujesz się w niej komfortowo? Na przymiarce sprobuj więc zrobić kilka kroków, obrót, schyl się, kucnij. To będzie mikro test przed weselem. 

Z kim udać się do salonu sukien ślubnych? 

Do salonu sukien ślubnych najlepiej wybrać się w zaufanym gronie najbliższych osób. Najczęściej przyszłe panny młode kupują suknie w towarzystwie: mamy, babci, siostry, świadkowej. 

Kiedy rozpocząć poszukiwanie sukni ślubnej? 

W mojej ocenie im wcześniej tym lepiej. Dlatego zawsze sugerują pannom młodym o rozpoczęciu rozglądania się za suknią 12-10 miesięcy przed weselem. Dzięki temu macie dużo czasu na ewentualne przymiarki, porównanie cen i podjęcie właściwej decyzji. Oczywiście można suknie ślubną kupić w 2 tygodnie, ale jeżeli macie więcej czasu, to warto go wykorzystać. Więcej czasu to także mniejsza presja czasowa. A mniejsza presja czasowa to spokojniejszy i bardziej świadomy wybór. 

Pamiętaj, że w sukni ślubnej powinnaś się czuć pięknie ubrana a nie przebrana!

You may also like