TEMAT TYGODNIA: ZAWÓD KONSULTANT ŚLUBNY

Przez Aleksandra Kwiecień

Zawód konsultanta ślubnego to w mojej ocenie jeden z najbardziej satysfakcjonujących zawodów. Piszę do z pełną świadomością po ponad 10 latach w zawodzie i zorganizowaniu 450 wesel. Organizowanie wesel to moja wielka pasja. Cieszę się, że ją odnalazłam, cieszę się, że mogę w ten sposób zarabiać na życie. Choć ta droga nie była wcale oczywista. Czasem w życiu dzieją się różne rzeczy i mimo, iż na początku nie do końca wiemy dokąd nas zaprowadzą, po czasie widzimy, że te puzzle stworzyły całkiem sensowną układanką. 

Praca przy organizacji wesel dostarcza mi wielu niesamowitych emocji i to te wyjątkowe emocje według mnie dają tę ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. Takie emocje nie pojawiają się przy żadnym innym przyjęciu czy evencie. Co oczywiście nie oznacza, że organizacja innych przyjęć nie daje satysfakcji! Daje i to ogromną, ale tylko organizacja wesel ma w sobie tę wyjątkową, niepowtarzalną i uzależniającą moc. Mimo, iż wiele poświęcam dla tej pracy, to jednak ona w dalszym ciągu daje mi znacznie więcej i dopóki ten bilans będzie tak wyglądał, dopóty mam zamiar ten zawód wykonywać. 

Zalety zawodu konsultanta ślubnego

Kontakt z fantastycznymi ludźmi

Towarzyszenie parom przy organizacji ich wyjątkowego dnia ślubu i wesela

Brak monotonii

Indywidualne podejście do każdej z par

Podróżowanie

Poznawanie wielu ciekawych miejsc

Poznawanie wielu kultur, tradycji

Namacalne spełnianie weselnych marzeń par młodych

Zerowy koszt wejścia w biznes

Niesamowite emocje towarzyszące przy organizacji wesela

Wysokie zarobki

Elastyczny czas pracy 

Sezonowość 

Wady zawodu konsultanta ślubnego

Jak mam być szczera minusów widzę bardzo mało, prawdopodobnie dlatego, że naprawdę uwielbiam organizować wesela i właściwie każdy minus jestem w stanie obalić lub przekuć w plus.

Większość weekendów w sezonie weselnym jest zajętych. 

Po pierwsze niewiele konsultantów ślubnych ma rzeczywiście każdy weekend piątek i sobota zajęte, a gdy tacy są, to najczęściej mają współpracowników, którym delegują zadania. Ponadto poza sezonem czyli połowa roku właściwie wszystkie weekendy są wolne. 

Moja rada: w sezonie weselnym zawsze staram się robić jeden weekend wolny, w który wyjeżdżamy na urlop a weekendy przenosimy na poniedziałek/wtorek.

Trudni klienci 

Zdarzają się trudni klienci (jak w każdym biznesie), ale ja zawsze traktuję to jako wyzwanie. Jest to dla mnie dodatkowy bodziec motywacyjny do tego, żeby jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę. 

Stres i odpowiedzialność

Organizacja wesela to temat, nad którym pracuje się najczęściej kilka miesięcy. Zawsze mam osobną teczkę dla każdej pary, w której trzymam wszystkie ustalenia. Dodatkowo na laptopie i telefonie mam osobny plik danej pary.  Z każdą parą mam ustalony plan działania i zawsze mocno się go trzymam, ponadto w 80-90% współpracuję z podwykonawcami, z którymi współpracowałam wcześniej i to daje mi poczucie komfortu i spokoju. Wszystkie terminy i ustalenia z podwykonawcami potwierdzam w odpowiednich terminach. Dobra organizacja bardzo minimalizuje stres. Oczywiście on się zawsze w jakimś stopniu pojawia, ale w moim przypadku, jest to stres nakręcający, mobilizujący i ja go lubię. 

Ciężkie początki 

W mojej ocenie w każdej branży są trudne początki. Dlatego nikogo nie namówiłabym aby zrobił rewolucję w swoim życiu rzucił swoją pracę i został konsultantem ślubnym bez żadnego zaplecza. Namówiłabym natomiast do tego aby stopniowo krok po kroku spróbował pracy w tym zawodzie. 

Jak zostać konsultantem ślubnym?

Tak naprawdę możesz to zrobić nawet teraz. Zawód konsultanta ślubnego nie ma żadnych wymogów związanych z wykształceniem, kursami itp. Jednak jeżeli chciałabyś podejść do tego profesjonalnie, nie tracąc czasu na kosztowne błędy, których bez odpowiedniej wiedzy nie da się uniknąć zacznij od szkolenia. Polecam Ci moje autorskie szkolenie, które będę organizować w styczniu 2023. Będzie to szkolenie zdalne, po którym każdy uczestnik dostanie dyplom. Ponadto po szkoleniu oferuję godzinę indywidualnych konsultacji oraz swoje wsparcie. Więcej na temat szkolenia znajdziesz TUTAJ. Jeżeli chciałabyś zostać konsultantem ślubnym wypełnij formularz następnie skontaktuję się z Tobą. 

Dla kogo jest ten zawód?

Dla osób, które nie czują satysfakcji z obecnej pracy.

Dla osób, które chciałyby spróbować czegoś nowego. 

Dla osób, które szukają pracy dodatkowej. 

Dla osób czuły satysfakcję z organizowania własnego wesela.

Dla osób które lubią wyzwania.

You may also like