TEMAT TYGODNIA: PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW. TAKIEGO ZESTAWIENIA NIE ZNAJDZIESZ NIGDZIE

Przez Aleksandra Kwiecień

Jeden z bardziej wzruszających momentów wesela to podziękowania dla rodziców. Nie wiem dlaczego tak to na mnie działa, ale nie zliczę ile razy uroniłam łzy podczas podziękowań dla rodziców. Podobnie jak nie zliczę ile razy dostawałam zapytania od par młodych jaki prezent dla rodziców wybrać. 

W mojej opinii kwestia prezentu dla rodziców jest mniej znacząca niż sam moment podziękowań, ale wynika to być może z tego, że sama wolę kolekcjonować chwile, emocje, przeżycia, wspomnienia aniżeli fizyczne podarunki.

Dlatego też w moim zestawieniu nie zabraknie prezentów, które te emocje i przeżycia gwarantują.

W moim zestawieniu prezentów dla rodziców nie zrobiłam przedziałów cenowych, choć początkowo taki miałam zamiar. Znajdują się w nim prezenty od 0 zł.

Zanim przejdę do listy prezentów na podziękowania dla rodziców, pokażę Wam jak głosowaliście w ostatniej ankiecie.

Pierwsze pytanie:

Czy będziecie kupować prezenty na podziękowania dla rodziców?

Tak 82% 

Nie 18%

Drugie pytanie:

Jaki budżet przeznaczycie na podziękowania dla rodziców na jednego rodzica? 

Do 150 zł   31%

150-300 zł   39%

300-450 zł   13%

Powyżej 450 zł   16%

Nie przedłużając, zapraszam Was na zestawienie prezentów na podziękowania dla rodziców.

Prezenty na podziękowania dla rodziców

1.List

Nie zawsze łatwo jest wszystko powiedzieć przy setce osób, nawet gdy ta setka to bliskie Wam osoby. Doskonałym więc pomysłem jest napisanie listu. List to  są te emocje, które możecie przelać na papier. Napisanie listu dla rodziców, w którym wyrazicie swoje uczucia to będzie najpiękniejszy list jaki Wasi rodzice kiedykolwiek dostali. Gwarantuję Wam, że do końca życia taki prezent pozostanie w ich sercach.

2. Czas

Czas to najbardziej wyjątkowa rzecz jaką możemy ofiarować drugiej osobie. Zaplanujcie wspólne wyjście do teatru, na koncert, do kina, na kolacje. Zaplanujcie wspólny wyjazd na weekend, podczas którego spędzicie razem z rodzicami czas. Wasi rodzice dzięki takiemu prezentowi będą mogli jeszcze lepiej poznać Was i rodziców Waszych drugich połówek. 

3. Odprężenie

Chwila relaksu po Waszym weselu przyda się nie tylko Wam ale także Waszym rodzicom. Jestem pewna, że Wasi rodzice przeżywali Wasz ślub  podwójnie. Dlatego idealnym prezentem może być karnet na masaż, wyjazd na weekend do spa, bon do ulubionej restauracji, zaproszenie na degustacje win, zaplanowanie cudownego wieczoru tylko dla nich.

4. Wspomnienia

Albumy, fotoksiążki, ramka ze zdjęciem, ramka multimedialna, prezentacja, film o Was to idealne prezenty które przywołują piękne wspomnienia z Waszego życia. Jestem przekonana, że taki prezent będzie nieraz oglądany przez Waszych rodziców. Najpewniej podczas oglądania niejedna łezka wzruszenia zostanie uroniona.

5. Tu i teraz

Sesja zdjęciowa rodziców lub ich obraz. Kiedy Wasi rodzice wybrali się wspólnie ostatni raz do fotografa? Nie liczę tutaj zdjęć dom paszportu 🙂 No właśnie, być może nigdy! Ich wspólna sesja może okazać się piękną przygodą  a ich piękne zdjęcie lub obraz być może zawiśnie nad kominkiem w ich domu

6. Ekstremalne przeżycia

Jeżeli Wasi rodzice nie boją się wyzwań postawcie na ekstremalne przeżycia np. Lot balonem, skok ze spadochronem, bilety do parku rozrywki, jazda off Road, jazda gokartem, lot paralotnią, widokowy lot samolotem, nurkowanie. Na pewno nie jest to prezent dla każdego, ale Wasi rodzice też są różni. Przemyślcie czy takie przeżycia nie byłyby dla nich fantastyczną przygodą?

7. Marzenia 

Być może Wasi rodzice mają jakieś swoje mniejsze lub większe marzenia, których do tej pory nie spełnili. Być może marzą o pielgrzymce do Rzymu, może chcieliby zobaczyć wieżę Eiffla, być może chcieliby odwiedzić miejsca ze swojej młodości. To Wy znacie ich najlepiej. Zastanówcie się co sprawi im największą niespodziankę i postarajcie się spełnić takie marzenie. Oni najpewniej spełnili wiele Waszych marzeń.

8. Klasyka

Jak wiecie jestem wielką fanką klasyki, więc cenię też klasyczne prezenty. A co do nich możemy zaliczyć? Bukiet kwiatów, kosz kwiatów, flowerbox, flowerbox z wiecznych róż, flowerbox z wiecznych piwonii, kosze z ulubionymi produktami, wino lub inny alkohol z grawerem, oliwne drzewka do ogrodu, balonówy koszyk ze słodkościami.

Na koniec chciałabym Wam zakomunikować, że same podziękowania dla rodziców nie są obowiązkowym elementem wesela. Doskonale zdaję sobie sprawę, że bywają różne sytuacje w rodzinie. Nie zawsze więc pary chcą dziękować rodzicom podczas wesela. To jest jak najbardziej zrozumiałe. Jeżeli Wasza sytuacja rodzinna jest, jak to się teraz określa- skomplikowana, spokojnie możecie odpuścić ten punkt agendy i podziękować rodzicom przed weselem lub po nim. Nie każdy lubi też wystąpienia publiczne a podziękowania dla rodziców podczas wesela trochę takie są. Pamiętajcie więc, że to jest Wasze wesele i Wasze decyzje. Zróbcie to jak i kiedy chcecie. Jeżeli w ogóle nie chcecie dziękować to też jest ok 🙂

You may also like