TEMAT TYGODNIA: WESELE W STYLU GREENERY

Przez Aleksandra Kwiecień

Planowanie swojego wesela powinniście rozpocząć od następujących kwestii:

Termin wesela

Ilość osób

Budżet wesela 

Styl wesela

Dlaczego styl wesela jest na samym początku? Przecież wydawać by się mogło, że takie kwestie jak dodatki, dekoracje to właściwie drugorzędna sprawa. Nic bardziej mylnego! Styl w jakim chcecie zorganizować wesele od razu powinien determinować miejsce jakie szukacie. Jeżeli podoba Wam się styl greenery, boho, rustykalny, ekologiczny to od razu warto szukać miejsca na wesele w takim stylu. Styl greenery czy ekologiczny średnio będzie pasował do pałacowych wnętrz i klasycznych domów weselnych. Pamiętajcie, że znacznie taniej jest dopasować styl do sali niż salę do stylu. 

Jakie miejsce pasuje do stylu greenery? 

Oczywiście ogród, miejsca, gdzie jest możliwość zorganizować wesele w plenerze, namioty otwarte na ogród, stodoły zaadaptowane na sale weselne. Na pewno nie zwykle ważne w tym stylu będą tereny zielone, bo są one wówczas naturalną i totalnie darmową dekoracją wesela. 

Dekoracje w stylu greenery

Jak sama nazwa wskazuje to głównie zieleń. Tu możecie postawić na taką zieleń jaka Wam się najbardziej podoba, jaka jest aktualnie najtańsza. Najczęściej wybierane rośliny zielone to: ruskus

Eukaliptus

Różne rodzaje paproci 

Bluszcz

Drzewo oliwne

I wiele więcej.

Jeżeli przewodnią rośliną na Waszym weselu będzie np. Paproć możecie użyć takiego elementu również w różnych materiałach drukowanych takich jak winietki, etykiety, menu, zaproszenia itp. 

Jeżeli przewodnią rośliną na Waszym weselu będzie np. Paproć możecie użyć takiego elementu również w różnych materiałach drukowanych takich jak winietki, etykiety, menu, zaproszenia itp. 

Czym jeszcze można podreślić charakter przyjęcia w stylu greenery?


Prezentami dla gości! Możecie postawić na sukulenty lub zioła. Taki drobiazg to świetny i przede wszystkim praktyczny pomysł na prezent a dodatkowo także dekoruje Wasze weselne stoły.

Oczywiście koniecznym elementem dekoracyjnym na tego typu przyjęciach jest światło świec. Zieleń sama w sobie jest ciemnym kolorem, jeżeli nie planujecie ożywić jej bielą (ja uważam, że biel pięknie podbija zieleń) to koniecznie postawcie na świece, najlepiej dużo świec i ewentualnie światełka na cienkim druciku w ciepłym odcieniu światła. 

Kolejnym ważnym elementem dekoracji będzie drewno właściwie w każdej postaci. Mogą być drewniane skrzynki, w nich możecie umieścić zioła lub białe otulające kocyki, plastry drewna czy deski drewniane na bufety weselne. Tu pozwolę sobie na zwrócenie Wam uwagi na bufety właśnie. Często pary planując wesele pamiętają o dekoracjach na stoły gości, na wejście, pamiętają nawet o toaletach a zapominają o bufetach. Bufety są kluczowym miejscem na weselu bo każdy do nich podchodzi, żeby napić się kawy, lemoniady czy skorzystać z wiejskiego stołu. Planując dekoracje weselne pamiętajcie więc o także o bufetach. 

Stoły-to kolejny detal, nawet dosyć istotny 🙂 na który warto zwrócić uwagę. Jeżeli obiekt dysponuje pięknymi drewnianymi stołami to zakrycie ich obrusem, zwłaszcza w stylu greenery uważam za profanację. Jednak jak mam być szczera niewiele jest obiektów z takimi stołami więc najcześciej będziecie musieli zadowolić się białymi obrusami. W tym miejscu duży nacisk kładę na słowo biały! Nie kremowe, nie beżowe, koniecznie biel. Biel jak wcześniej wspomniałam będzie pięknie odbijać i rozświetlać zieleń. 

Krzesła- z krzesłami podobnie jak ze stołami, jeżeli są drewniane, macie kolejny piękny element dekoracji za darmo. Dobra wiadomość dla Was jest taka, że drewniane krzesła cześciej występują niż drewnie stoły, ale jednak w dalszym ciągu nie tak często jak tapicerowane 🙂 W każdym razie jeżeli nie macie w sali drewnianych krzeseł, białe pokrowce w mojej ocenie będą wystarczające.   

Do stylu greenery możecie również wykorzystać elementy stylu boho takiej jak koronki, jutowe bieżniki, drewniane toppery, drewniane napisy. 

Wasz indywidualny styl

Pamiętajcie, że na Waszym weselu możecie stworzyć własny niepowtarzalny styl. Nie musicie sztywno trzymać się zasad danego stylu, bo nikt od Was tego nie oczekuje. Możecie do zieleni dodać białe kwiaty, możecie przełamać zieleń złotymi dodatkami, możecie wpleść w dekoracje Wasze zainteresowania, pamiątki z podróży, zdjęcia i wiele więcej. Ograniczeniem jest tylko Wasza wyobraźnia. 

You may also like