TRENDY ŚLUBNE 2023

Przez Aleksandra Kwiecień

Zanim przejdę do meritum jestem Wam winna wyjaśnienie. Trendy nie mają dla mnie większego znaczenia. Obserwuję je, inspiruję się nimi, ale nie podążam ślepo za trendami i Wam też sugeruję mieć do nich taki stosunek. Najważniejsza dla mnie jest klasa w organizowanych weselach. Styl klasyczny, minimalistyczny, elegancki będzie tak samo piękny dziś jak i za 5 lat bez względu na to co będą dyktowały trendy ślubne. Pamiętam jak jakieś 10 lat temu, były to moje początki w branży, „modny” na weselach był kolor tiffany blue i prawie każda para, z którą się wówczas spotykałam planowała wesele w tym kolorze. Nie byłam w stanie już na niego patrzeć. Po tamtym sezonie powiedziałam sobie nigdy więcej  tiffany blue 🙂 Piszę o tym po to, żebyście w tych wszystkich trendach odnalazły siebie i swój styl. To w mojej ocenie jest najważniejsze.

Jakie trendy ślubne weselne będą królowały w roku 2023?

W moim odczuciu bezpieczne, eleganckie i klasyczne. Nie zwróciłam uwagi na większe ekstrawagancje. Właściwie mogłabym rzec, że  wyjątkowo trendy ślubne 2023 są bardzo bliskie mojemu gustowi, więc nie będę musiała mocno się naginać, żeby być modna 🙂 

Nie przedłużając, poniżej prezentuję Wam trendy ślubne 2023.

Trendy ślubne 2023: kameralne wesela

Kwestia kameralnych wesel to dla niektórych jedyne rozwiązanie by móc zorganizować wesele. Galopująca inflacja, kilkuset procentowe podwyżki cen energii, a wszystko to poprzedzone światową pandemią spowodowało, że ceny wszystkich pozycji budżetu weselnego znacząco wzrosły. Co za tym idzie w budżecie, w którym jeszcze 2 lata temu mogliśmy zorganizować wesele na 80-100 osób, w roku 2023 zorganizujemy na 60. 

Trendy ślubne 2023: wesela i śluby plenerowe

Wesela i śluby plenerowe są modne od kilku lat i moda na nie wciąż trwa i trwać będzie. Organizując ślub plenerowy pamiętajcie, żeby zabezpieczyć się przed czynnikami atmosferycznymi.

Trendy ślubne 2023: białe, jasne kwiaty

To są dokładnie moje kolory. Byłam modna zanim to było modne 🙂 

Trendy ślubne 2023: monochromatyczne dekoracje kwiatowe 

W tym roku będą królowały kwiaty bez zielonych dodatków. Bardzo lubię takie dekory, ale nie powiedziałabym, że bardziej lubię te bez zieleni niż z zielenią. W mojej ocenie dekoracje warto dopasować do swojego stylu. 

Trendy ślubne 2023: niedopasowane druhny 

Koniec z identycznymi druhnami! I dobrze! Oczywiście w dalszym ciągu pozostaje ta sama gama kolorystyczna, ale zgodnie z najnowszymi trendami ślubnymi 2023 druhny nie muszą wyglądać jak klony. 

Trendy ślubne 2023: wesela bardziej eko: ekologiczne i ekonomiczne 

Fajerwerki idą w zapomnienie, pary też będą stawiały na mniejszą przez co bardziej przemyślaną liczbę atrakcji. Kończą się wesela, które nadziane były wszelkimi atrakcjami. Mnie to cieszy, bo wiecie, że ja od dawna promuję taki trend. Od zawsze powtarzam Wam, że atrakcje weselne mają być wisienką na torcie a nie tortem składającym się z samych wiśni. 

Trendy ślubne 2023: przyjęcie koktajlowe 

Nieskromnie muszę przyznać, że ten trend, również często stosuję z parami, którym pomagam organizować wesela. Cocktail party to godzinne-dwugodzinne przyjęcie przy prosecco i drobnych przekąskach. Najczęściej tego typu rozwiązania stosujemy gdy ślub rozpoczyna się o wczesnej godzinie. Przyjęcie koktajlowe jest idealne by opóźnić obiad w harmonogramie weselnym. Zdradzę Wam PROTIP! Organizując takie przyjęcie koktajlowe koniecznie postawcie na wysokie koktajlowe stoliki w białych lub kolorowych obrusach i muzykę na żywo np. Saksofonistę. Goście będę zachwyceni.

Trendy ślubne 2023: stylowe alejki do ołtarza/ miejsca zaślubin

Modne są  alejki zarówno proste jak i zakręcone. Ważne, żeby były długie i pięknie udekorowane.

Trendy ślubne 2023: Dekoracje weselne instalowane na sufitach

Zalążki tego trendu były już w roku 2022, teraz eksperci oceniają, że nastąpi wielki boom na tego typu instalacje. W mojej ocenie mają dwie zalety i jedną wadą. Zalety: pięknie wyglądają i zostawiają sporo miejsca na stołach. Wada: budżet. Nie są to tanie instalacje i raczej trudno zrobić je w wersji oszczędnościowej, bo żeby zrobiły efekt muszą być doinwestowane.

Trendy ślubne 2023: Asymetria w sukniach ślubnych

Ja akurat przeciwnie kocham symetrię, aczkolwiek jak oglądałam zdjęcia asymetrycznych sukien ślubnych to muszę przyznać, że się w nich absolutnie zakochałam.

Trendy ślubne 2023: Perły 

Są rożne ślubne przesądy z perłami, jeśli je znacie same oceńcie jaki macie do tego stosunek, jeżeli ich nie znacie, nie chę być osobą, która głosi zabobony. Ja perły uwielbia! Noszę od lat biżuterię z perłami i raczej szybko to się nie zmieni. 

Trendy ślubne 2023: kokardy 

Kokardy będą królowały zarówno w sukniach ślubnych, we włosach jak i na butach. Co mogę powiedzieć kokardy kocham od zawsze. Uważam, że są piękne, stylowe, dziewczęce, eleganckie- jednym słowem idealne na ślub!

Trendy ślubne 2023: długie łodygi kwiatów

W mojej ocenie taki bukiet może być średnio praktyczny, ale jest modny 🙂 to jest zdecydowanie trend najmniej w moim guście.

Źródło zdjęć: Pinterest

You may also like