TEMAT TYGODNIA: BUDŻET WESELNY

Przez Aleksandra Kwiecień

Wesele to najprawdopodobniej jedna z droższych, o ile NIE najdroższa, impreza jaką będziecie organizować. Dlatego tak ważne jest zaplanowanie kosztów wesela. Ogromnie zdziwił mnie fakt, że na pytanie zadane na na Instagramie, które brzmiało:

Czy masz zaplanowany budżet wesela? 

Aż 39% odpowiedziało:  NIE.

W mojej ocenie zaplanowanie budżetu weselnego to absolutna podstawa, którą powinni zająć się narzeczeni na samym początku planowania wesela. 

To budżet determinuje salę weselną, atrakcje weselne, dekoracje weselne, noclegi dla gości weselnych czy taką podstawę jak wielkość wesela. Określenie budżetu weselnego ma duże znaczenie również dlatego, że budżet wesela do niskich nie należy. Przy planowaniu budżetu wesela, ustalcie także sposób finansowania. Odpowiedzcie sobie na następujące pytania.

Czy sami pokrywacie koszt wesela?  

Czy będziecie korzystać z pomocy rodziców? 

Czy planujecie kredyt na wesele? 

Jak dzielicie się kosztami?

Na moim Instagramie zadałam te pytania moim obserwującym i ponieżej udostępniam odpowiedzi.

Pytanie o podział o kosztów było pytaniem otwartym, na które dostałam setki odpowiedzi. Zdecydowana większość z Was odpowiedziała, że dzielicie się kosztami po równo.


O budżecie weselnym pisałam już tutaj i tutaj, nie chciałabym się powtarzać, więc zapraszam Was do zapoznania się z powyższymi artykułami.  Ponownie poruszyłam ten temat, bo w ostatnim czasie, między innymi  w związku z wysoką inflacją, koszty organizacji wesela w porównaniu z poprzednimi latami znacznie wzrosły. 

Przygotowałam dla Was szacunkowy budżet wesela zaplanowanego na 100 osób. Podkreślam słowo szacunkowy, który ma tu duże znaczenie. Domyślam się, że są tutaj pary, których wesele będzie tańsze oraz, takie, które wydadzą znacznie więcej. Przygotowany przeze mnie budżet plan to punkt wyjścia, od którego sugeruję Wam wyjść. Zweryfikujcie koszty poszczególnych elementów przyjęcia weselnego i sprawdźcie jak to u Was wygląda.

Zwróćcie uwagę też na to, że w podanym budżecie nie zawarłam takich kosztów jak: atrakcje weselne, próbne czesanie/malowanie, zaiksu, podróży poślubnej itp. Więcej na temat budżetu będzie się znajdować w moim interaktywnym organizerze, który już wkrótce będzie ponownie w sprzedaży. 

You may also like