Dlaczego warto współpracować z konsultantem ślubnym?

Przez Aleksandra Kwiecień

Pewnie zauważyliście, że w tytule nie poddaję wątpliwości czy warto współpracować z konsultantem ślubnym, ale dlaczego warto. 

Współpraca z konsultantem to przede wszystkim niezastąpiona dla Was pomoc i szansa na uniknięcie wielu nieprzyjemnych sytuacji i niepotrzebnego stresu. W mojej ocenie konsultant ślubny powinien być takim samym standardem przy organizacji wesela jak oprawa muzyczna czy fotograficzna. Tak wiem, że najpewniej wiele osób pomyśli, że zwariowałam 🙂 ale cóż takie jest moje zdanie i jestem przekonana, że gdyby można było zrobić test i pokazać tym parom, które organizują wesele bez wsparcia konsultanta jak wygląda organizacja wesela z takim wsparciem, to jestem szczerze przekonana, że drugi raz nawet by nie pomyśleli o tym, aby działać samemu. 

Współpraca z konsultantem ślubnym, powinna działać podobnie jak współpraca z agentem nieruchomości. Gdy jesteśmy zainteresowani kupnem/wynajmem domu idziemy do biura nieruchomości przedstawiamy nasze możliwości i oczekiwania, następnie agent przedstawia nam wszelkie dopasowane od nas oferty, umawia spotkania, negocjuje warunki. To jest standard. Podobna sytuacja jest z doradcami kredytowymi. Trudno jest chodzić od banku do banku w celu zbierania ofert kredytu hipotecznego. Z reguły współpracujemy z doradcą kredytowym, który znając oferty wielu banków,  może dostosować nasze możliwości do odpowiednich wymagań poszczególnych banków. Konsultant ślubny działa podobnie a nawet bardziej. Jest bardziej zaangażowany we współpracę z parą młodą oraz wszelkimi innymi podwykonawcami. Dobiera sprawdzonych podwykonawców do określonych wymagań młodej pary. Dodatkowo dzięki swojemu doświadczeniu pomaga wielu parom w  spornych sytuacjach. Konsultant musi mieć w sobie „coś” z mediatora, bo nie ma wesel (przynajmniej ja takich nie miałam) na których nie byłoby sytuacji, gdzie konieczne jest wypracowanie kompromisu. Wypracowanie kompromisu nie jestem łatwym zadaniem, ale na pewno nie jest niemożliwym. Im dany konsultant ma większe doświadczenie tym sprawniej sobie z takimi sytuacjami radzi.

Konsultant ślubny najczęściej również uczestniczy w spotkaniach z podwykonawcami, doradza na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umów i co w mojej ocenie jest niezastąpione daje gwarancje spokoju bo to z reguły na jego barkach pozostaje gaszenie tak zwanych „pożarów”. Konsultant dzięki swojemu doświadczeniu często jest w stanie przewidzieć nieprzewidziane. Pary często działają patrząc przez „różowe okulary”. Ostatnio na przykład spotkałam się z parą, która wybrała sobie przepiękne miejsce na wesele, ale…. No właśnie często jest jakieś ALE, no więc miejsce owe nie miało praktycznie żadnego zabezpieczenia pogodowego. Był duży piękny teren zielony z bardzo małą restauracją. Wesele miało się odbyć w plenerze bez zadaszenia, bez zabezpieczenia na wypadek deszczu, wiatru, zimna itd. W tej malutkiej restauracji nie było opcji, aby wszyscy goście się zmieścili nie mówiąc o parkiecie czy strefie bufetowej. Oczywiście można zaryzykować i założyć, że pogoda będzie idealna, tylko co w momencie gdy jednak nie będzie. W mojej opinii wesele to zbyt drogie przyjęcie, żeby nie być zabezpieczonym na różne okoliczności choćby nawet przyrody. 

Bardzo istotnym punktem współpracy  z konsultantem jest koordynacja przyjęcia weselnego. Dopilnowanie dnia wesela, tak aby wszystko było dopięte na ostatni guzik czasami naprawdę wymaga to rozdwojenia. Skoordynowanie wszystkich podwykonawców zapewnie wszystkim szczegółowych harmonogramów wesela i dopilnowanie wszelkich szczegółów przyjęcia to  nie lada wyczyn. Przyjęcia organizowane przy współpracy z konsultantem ślubnym są zawsze bardziej dopieszczone bo po pierwsze konsultant zawsze podpowie jakieś ciekawe rozwiązania a do tego para młoda ma więcej czasu na zastanowienie się nad wieloma aspektami przyjęcia, bo ogromną część pracy związanej z organizacją wykonuje za młodych konsultant. 

Ja zawsze robię z moimi klientami mapę inspiracji. Jak mamy taką mapę przygotowaną kolejne pomysły same wpadają do głowy zarówno mi jak i młodej parze. 

Współpraca z konsultantem ślubnym to niewątpliwie nieoceniona pomoc. Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na kompleksową obsługę namawiam Was na skorzystanie z konsultacji one również są bardzo pomocne dla pary młodej.
Czy macie jakieś doświadczenie ze współpracą z konsultantem ślubnym?

You may also like