Pierwszy taniec. Lista utworów TOP 10

Przez Aleksandra Kwiecień

Pierwszy taniec Pary Młodej to ważny i oczekiwany przez gości moment każdego przyjęcia weselnego. Pierwszy taniec to symbol, po którym następuje rozpoczęcie zabawy. 

Aktualnie dość powszechne jest to, że młodzi przygotowują układ taneczny korzystając np. Youtuba (42% badanych) albo z pomocą zawodowego choreografa (58% badanych par). Niejednokrotnie zdarza się, że pierwszy taniec to prawdziwe show przypominające występy z popularnych programów telewizyjnych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie wszyscy mają dryg do tańca. Jeżeli, któreś z Was nie najlepiej 

czuje się w tańcu nie przymuszajcie się wzajemnie do skomplikowanych choreografii i wymyślnych figur, bo to może przysporzyć Wam wielu niepotrzebnych stresów. Sugeruję jednak nie rezygnować całkowicie z tego symbolu i spróbować swoich sił w prostszych krokach. 

Jak odwrócić uwagę od drobnych niedoskonałości podczas pierwszego tańca? 

 1. Trening. Jak mówi słynne przysłowie trening czyni mistrza. 
 2. Ciężki dym. Wygląda bajecznie a do tego zasłania Wasze kroki.
 3. Poprosić świadków o wsparcie. Możecie zatańczyć dosłownie 60 sekund utworu i umówić się, że w danym momencie wchodzą na parkiet świadkowie, następnie  DJ zaprasza pozostałych gości do tańca.

Czy warto zrezygnować z pierwszego tańca?

Wszystko zależy od Was. W mojej ocenie warto trochę potrenować. W końcu to Wasze wesele, warto mieć z niego taką pamiątkę, ale jeżeli to totalnie nie jest w Waszym stylu, absolutnie rozumiem. Zawsze kieruję się zasadą, że nie ma sensu kogoś zmuszać to określonych rzeczy. To jest Wasze wesele i powinno być zgodne z Waszymi przekonaniami. 

Jaki utwór wybrać?

Są pary, które mają „swoje” piosenki i nie mają najmniejszego problemu z wyborem tej jednej jedynej. Tym z Was, którzy tej piosenki nie mają proponuję listę TOP 10 piosenek na pierwszy taniec.

TOP 10 piosenek na pierwszy taniec:

 1. „Amazed” Lonestar
 2. „Perfect duet” Beyonce and Ed Sheeran
 3. „All of me” John Legend
 4. „The way you look tonight” Frank Sinatra 
 5. „Moon river” Frank Sinatra 
 6. „Fascination” Nat King Cole
 7. „Like I’m gonna lose you” w wykonaniu Jasmine Thompson
 8. „The way you look tonight” Tonny Bennett
 9. „When I fall in love” Nat King Cole
 10. „I belong to you” Anastacia i Eros Ramazzotti

Co zamiast pierwszego tańca? 

Może piosenka? W tym roku dwa razy mi się zdarzyło, że para zamiast zatańczyć zaśpiewała pierwszy utwór i muszę przyznać, że było to niezwykle wzruszające…

Poniżej udostępniam propozycje utworów do pierwszego tańca, jakie dostałam w ramach przeprowadzonej ankiety:

You may also like