Recenzja książki “Mój ślub, mój styl”

Przez Aleksandra Kwiecień

Gdy 14 września otrzymałam maila z zapytaniem, czy byłabym zainteresowana otrzymaniem recenzenckiego egzemplarza książki „Mój ślub, mój styl” natychmiast odpowiedziałam:   

z największą przyjemnością. 

Wiedziałam, że książka Karoliny Waltz i Magdaleny Piechoty będzie świetna i wcale się nie pomyliłam. 

Może od początku…

Już w roku 2015 miałam przyjemność objąć patronat medialny nad pierwszą książką „Style Bridelle” wspomnianych wcześniej autorek. Książka ta zrobiła wówczas na mnie olbrzymie wrażenie. Podobnie jak kolejne pozycje autorek nad, którymi również miałam przyjemność objąć patronat medialny: w 2016 „Wasz piękny ślub” i w 2017 roku specjalna reedycja pierwszej książki. Muszę przyznać, że mimo, iż od pojawienia się na rynku wspomnianych publikacji minęło już kilka lat, wciąż do nich sięgam szukając inspiracji przy organizacji wesel. 

Co według mnie jest najbardziej charakterystyczne w książkach Karoliny Waltz i Magdaleny Piechoty? 

Przede wszystkim jakość wydania. One są po prostu przepiękne i zachwycają już w momencie spojrzenia na okładkę. 

Zanim dojdę do krótkiej recenzji, musicie jeszcze wiedzieć, że po pierwsze bardzo lubię czytać książki i mam ich całe mnóstwo, a książki o tematyce weselnej zajmują całą półkę w mojej biblioteczce. Generalnie mam w domu więcej pozycji ślubnych niż niejedna księgarnia 😉 i kupuje wszystko co zostaje wydane, więc możemy założyć, że mam wiedzę i porównanie do innych książek z branży.

Wstęp mi się trochę przedłużył, ale chciałam, żebyście mieli trochę szersze spojrzenie zarówno na tę książkę jak na moje książkowe zaplecze. 

„Mój ślub, mój styl” to ponad trzystu stronicowa pozycja w przepięknej twardej oprawie. 

Książka została podzielona na 6 rozdziałów, które odpowiadają sześciu najpopularniejszym ślubnym stylistykom: boho, glamour, romantic, al fresco, modern, classic. Każdy z tych stylów został uzupełniony kolejnymi alternatywnymi stylami z tej samej grupy, co łącznie daje 42 najpopularniejsze i najbardziej aktualne trendy ślubne. I tak np. styl glamour, który uzupełniony jest o style: decadence, fashion, parisienne, jewel tones, elegance, luxurious. Każdy trend opisany jest niezwykle szczegółowo. Autorki zwracają uwagę na wszystko, począwszy od tego  jakich obiektów szukać, kładąc nacisk nawet na takie elementy jak oświetlenie czy kolor podłogi. 

W każdym rozdziale są rady dotyczące sukni ślubnej, projektantów jakimi można się inspirować i dodatków weselnych. Autorki podpowiadają paletę kolorów do każdego stylu wesela oraz to jakich użyć kwiatów do dekoracji oraz skąd czerpać inspiracje.

Do wspomnianego stylu glamour inspiracją wg autorek może być Paryż, Kino i czerwony dywan, bohema lat 30 i 40, moda, baśnie z 1001 nocy a nawet kosmos.  Oczywiście nie brakuje tu informacji dotyczących ślubnej papeterii i rad chociażby związanych z czcionką czy pogrubieniami. Znajdziecie tu także takie detale jak aranżacja stołu, wybór kieliszków czy obrusów. Autorki wskazują także na dodatkowe elementy dekoracyjne, które są istotne z punktu widzenia każdego ze ślubnych trendów.

Kolejnym elementem, który wzbudził moje duże zainteresowanie były porady dotyczące sesji zdjęciowych. Znajdziecie tu podpowiedzi co jest ważne z punktu widzenia fotografa, aby styl był pięknie uchwycony na zdjęciach. Gdzie szukać inspiracji do sesji, jak wybrać tło do zdjęć oraz na jakie detale warto zwrócić uwagę.

Nie można pominąć samych zdjęć, które są sercem tej książki i w równym stopniu jak część merytoryczna stanowią o jej wyjątkowości.

„Mój ślub, mój styl” to publikacja, która przyda się Wam na każdym etapie organizacji wesela. Jestem przekonana, że dzięki niej wybór stylu wesela nie będzie  stanowił dla Was problemu. Jeżeli natomiast macie już wybrany styl, to znajdziecie tu wyjątkowe inspiracje i porady, które nie zawsze muszą kosztować krocie.

Muszę jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że autorki kilkukrotnie podkreślają jak ważny jest indywidualizm przy organizacji wesel i w 100% się z tym zgadzam.

„Bez względu na to jaki styl ślubu  wybierzesz, twój ślub powinien być taki jak ty” 

Podpisuję się pod tym zdaniem obiema rękami.

Z całego serca polecam Wam książkę „Mój ślub, mój styl”.

You may also like