Od czego zacząć ślubne przygotowania?

Przez Aleksandra Kwiecień
Od czego zacząć ślubne przygotowania

Od czego zacząć ślubne przygotowaniaZbliża się świąteczny okres, który mam nadzieję będzie obfitował w zaręczyny 🙂 Dlatego z pewnością już na początku roku wiele par rozpocznie swoje weselne przygotowania. Aby nie wpaść w pułapkę chaosu i niedomówień, proponuję zacząć od wyjaśnienia podstaw, bez ustalenia których, trudno Wam będzie poruszać się dalej.

  1. O jakim ślubie marzycie? – Ślub w sali czy w plenerze? Jak duże wesele? Czy będzie to tradycyjne polskie wesele z poprawinami? Czy skromna uroczystość ?
  2. Jaki chcecie mieć rodzaj ślubu? Kościelny, cywilny, konkordatowy, humanistyczny
  3. Jaki przewidujecie budżet ślubny? Czy sami będziecie finansować wesele? Czy rodzice będą partycypować w kosztach? Jak dużo jesteś w stanie zaoszczędzić do ślubu? Czy macie jakieś inne duże wydatki przed ślubem?
  4. Kiedy chcecie wziąć ślub? Macie może jakąś wymarzoną datę? Może rocznice bycia razem? Może walentynki? Rocznice zaręczyn?

Powyższe zagadnienia warto, żebyście omówili na początku sami, żebyście stworzyli własną, wspólną ideę wesela. Jak już Wasza wizja zostanie dopracowana wtedy porozmawiajcie z rodzicami, przedstawcie im swoje poglądy, pomysły, zapytajcie o radę. Pamiętajcie jednak, że to Wasz ślub i Wasze wesele, postawcie więc na realizacje Waszego scenariusza. Powodzenia 🙂

You may also like