TEMAT TYGODNIA: KLASYCZNE ATRAKCJE WESELNE. HOT OR NOT?

Przez Aleksandra Kwiecień

Atrakcje weselne to temat, który pojawia się przy planowaniu każdego wesela. Pary młode dwoją się i troją żeby wymyślić coś oryginalnego i zaskoczyć swoich gości. Nie ukrywam, że nie jest to łatwe zadanie. Goście wiele już widzieli i być może zaskoczyć ich może tylko przylot pary młodej helikopterem. Tylko pytanie czy warto? 

W moim przekonaniu każde wesele jest wyjątkowe, bo wyjątkowe są pary, które je organizują. Nie ma dwóch takich samych par. Dlatego zawsze warto jest podkreślić swoją odrębność. To czym się charakteryzujecie, jak się poznaliście, jakie macie pasje itp. Wasze wesele to Wasza historia, to Wasi przyjaciele i najbliższa rodzina. Bądźcie główną atrakcją swojego przyjęcia, opowiedzcie o  sobie i o swoich gościach, doceńcie to, że są z Wami. Jestem pewna, że zwrócenie uwagi na ludzi będzie kluczem do udanego przyjęcia. 

W minionym tygodniu przeprowadziłam ankietę dotyczącą najbardziej popularnych atrakcji weselnych a panny młode zaznaczały, czy według nich dana atrakcja jest dla nich wciąż interesująca czy może lata swojej świetności ma już za sobą. Na każde pytanie odpowiedziało ponad 5000 panien młodych więc grupa statystyczna jest dla mnie bardzo satysfakcjonująca. 

Pierwsza atrakcja, jaka pojawiła się w ankiecie to:

STÓŁ WIEJSKI 

73% panien młodych uznało stół wiejski za interesującą atrakcję weselną a 27% zaznaczyło, że stół wiejski lata swojej świetności ma już za sobą. 

Mimo, iż sama nie jestem fanką stołów wiejskich to zdecydowana większość gości je uwielbia! Dlatego jak para ma wątpliwości czy zdecydować się na stół wiejski czy z niego zrezygnować zawsze namawiam do tego by zamówić go wesele. Goście na pewno będą korzystać.

Kolejne atrakcje to:

NAPIS LOVE (lub inny)

Za ciekawą atrakcję uznało go 63% panien młodych, 37% stwierdziło, że to nie jest to. 

W moim przekonaniu są miejsca, które wręcz proszą się o tego typu napis i ja nie widzę w nim nic złego. Pamiętam jedną parę, która organizowała wesele w mojej sali Pod Kasztanami i wynajęła napis BEER. Obok napisu była czarno-złota wanna wypełniona lodem i różnymi gatunkami piwa. To była zdecydowanie HOT atrakcja 🙂

SŁODKI STÓŁ

Aż 89% panien młodych uznało, to super atrakcję. 

Stoły słodkie to zdecydowanie ciekawsza i bardziej ciesząca oko forma ekspozycji słodkości niż klasyczne ciasta. Uważam jednak, że takie stoły warto uzupełnić takimi klasykami jak choćby sernik 🙂

STÓŁ ŚRÓDZIEMNOMORSKI

Tylko 25%  uznało go za ciekawą atrakcję natomiast aż 75% zaznaczyło, że nie jest dla nich interesujący. 

W tym wypadku bardzo zdziwiły mnie wyniki, bo dla mnie stół śródziemnomorski jest fantastyczną alternatywą dla stołu wiejskiego. Przede wszystkim znacznie lżejszą. W sytuacji gdy wino na weselu to właściwie klasyk takie przekąski jak wędliny i sery śródziemnomorskie, oliwki, suszone pomidory itp. wydają się wręcz idealnym rozwiązaniem. 

PUSZCZANIE LAMPIONÓW

32% panien młodych uznało to za HOT atrakcję. 

Ja nie jestem zwolenniczką puszczania lampionów, ze względu na coraz większą świadomość ekologiczną. 

INSTAX + KSIĘGA GOŚCI

79% panien młodych jest zdecydowanie „ZA” taką atrakcją. 

Ja również! Zdjęcia i wpisy do księgi gości jak dla mnie to zdecydowany must have przyjęcia weselnego. To są chwile i emocje, które się nie powtórzą, warto więc je uwiecznić w takim albumie.

STÓŁ Z LEMONIADAMI

52% panien młodych uznało to za świetną atrakcję na wesele. 

Uważam, że stół z lemoniadami to świetna atrakcja na weselach plenerowych w lecie. Jesienią i zimą takim stołom mówimy NIE 🙂

ZIMNE OGNIE

85% panien młodych jest „ZA” taką atrakcją. 

Ja również jestem w tej grupie. Zimne ognie to świetna i stosunkowo tania weselna atrakcja a para młoda dzięki nim ma przepiękne zdjęcia w swoim ślubnym albumie. 

PROSECCO VAN

Tylko  45% panien młodych uznało van z prosecco za interesującą atrakcję. 

Jako fanka prosecco na pewno byłabym w tej grupie 🙂  taki van idealnie pasowałby do stołu śródziemnomorskiego i wesela w plenerze (czyt. Idealna opcja w mojej sali :)) Jednak to na pewno nie jest atrakcja do każdego miejsca. 

BARMAN 

64% panien młodych zaznaczyło, że barman to interesująca atrakcja na weselu. 

Z mojego doświadczenia wynika, że barman na weselu gościom się nie nudzi możecie więc mieć pewność, że gdy na niego się zdecydujecie to będzie to strzał w „10”.

STÓŁ Z ALKOHOLAMI 

Ta opcja bardziej przypadła do gustu w naszej grupie statystycznej, bo aż 76% dziewczyn uznało to za HOT atrakcję.  

Stół z alkoholami to zdecydowanie tańsza opcja niż barman i na pewno nie mniej oblegana. Taki stół można super zaaranżować podpowiadając  gościom przepisy na Wasze ulubione koktajle. 

RADA

Pamiętajcie, że to Wy powinniście być główną atrakcją dla Waszych gości!

Źródło zdjęć: Pinterest

You may also like