Poprawiny -kiedy poinformować o nich gości?

Przez Aleksandra Kwiecień
poprawiny blog slubny perfect wedding

poprawiny blog slubny perfect wedding

Poprawiny, czyli staropolski zwyczaj, który stanowi przedłużenie wesela. Jeszcze kilka lat temu poprawiny były nieodzowną częścią wesela, dlatego zaproszenie na ślub i wesele automatycznie wiązało się z zaproszeniem na poprawiny. W obecnych czasach wiele się zmieniło. Mimo iż, w niektórych regionach polski tradycja poprawin jest równie aktualna jak kiedyś, w wielu częściach naszego kraju podejście do świętowania dzień po weselu nieco się zmieniło.

Pary bardzo często rezygnują z tego zwyczaju, ponieważ organizacja poprawin stanowi bardzo poważny koszt w budżecie ślubnym. Poprawiny więc nie są stałym elementem każdego wesela. Jeżeli planujecie ich organizację poinformujcie o nich gości już w zaproszeniach. Nawet jeżeli w Waszym regionie to standard! Uniknięcie dzięki temu nieporozumień i wszyscy Wasi goście będą mogli zaplanować odpowiednio czas.

Pamiętajcie również o tym, że zazwyczaj poprawiny są dodatkowo płatne w salach weselnych. Dopisując na zaproszeniach informację o poprawinach gości będą mogli Was poinformować czy zaszczycą Was swoją obecnością również na przyjęciu po weselu 🙂

You may also like