Kalendarz ślubnych przygotowań cz.III

Przez Aleksandra Kwiecień
Kalendarz weselny cz.III blog ślubny Perfect Wedding

Kalendarz weselny cz.III blog ślubny Perfect WeddingDziś przedstawiam Wam kolejną odsłonę kalendarza ślubnych przygotowań.

Do ślubu zostało nam nie więcej niż pół roku:

 

8-6 miesięcy przed

  • Poszukajcie i zamówcie zaproszenia ślubne (pamiętajcie, że zaproszeń z reguły jest o połowę mniej niż gości, warto jednak zamówić kilka niewypełnionych zaproszeń, na wypadek gdyby się okazało, że o kimś zapomnieliście lub zwyczajnie popełniony został błąd w innym zaproszeniu.
  • Rozejrzyjcie się za również za innymi materiałami drukowanymi takimi jak: winieki, menu, podziękowania (ważne aby były z tej samej linii co zaproszenia, będą wówczas tworzyć spójną całość)
  • Przemyślcie kwestię dzieci na weselu. Czy zapraszacie dorosłych z dziećmi? Jeżeli dzieci będzie sporo warto pomyśleć o zabaw dla nich lub animatorach.
  • Zastanówcie się nad prezentami. Jeżeli chcielibyście dostać pieniądze warto umieścić od razu, np. w formie wierszyka, taką informację na zaproszeniu. Jeżeli będziecie tworzyć listę prezentów, czy zbieracie pieniądze na określony cel warto zaznaczyć wszystko w zaproszeniu.
  • To samo dotyczy kwiatów. Jeżeli zamiast kwiatów chcielibyście czekoladki, książki napiszcie również taką informację w zaproszeniu. (Polecam stworzyć małą akcję charytatywną, wspomagając tym samym domy dziecka, schroniska dla zwierząt. Koce i karma zamiast kwiatów!)
  • Zarezerwuj termin u fryzjera i kosmetyczki. Umów się na przynajmniej jedno próbne czesanie i przynajmniej jeden próbny makijaż. (zapytaj czy opcja aby fryzjer i kosmetyczka przyjechali do Ciebie)

You may also like