Konsultant Ślubny

Przez Aleksandra Kwiecień

Ponieważ sama jestem konsultantem ślubnym postanowiłam wypowiedzieć się na ten jakby nie patrzeć wciąż dość kontrowersyjny temat.

Konsultant ślubny to przede wszystkim osoba zawodowo i profesjonalnie zajmująca się organizacją i koordynacją wesel. Konsultant ślubny to najlepszy doradca Młodej Pary. To osoba, która współpracuje tylko ze sprawdzonymi podwykonawcami. Ponieważ branża ślubna rozwija się w przewrotnym tempie, co chwila powstają nowe firmy, które zajmują się fotografią, kamerowaniem, śpiewaniem itd. Jak więc znaleźć odpowiedniego podwykonawcę  w odpowiedniej cenie?

To z pewnością nie lada wyczyn. I przed takim wyzwaniem stoi właśnie konsultant ślubny. Ja jestem zdania, że skoro mogę sobie ułatwić życie, to czemu mam tego nie zrobić. Przykład kredyt hipoteczny. Nie chodziłam z banku do banku żeby sprawdzili moją zdolność, nie straciłam mnóstwo czasu na wypełnianie formularzy, stanie w kolejkach itd, wszystko załatwiłam u doradcy kredytowego. Tak jak konsultant ma oferty wielu podwykonawców, tak doradca kredytowy ma oferty wielu banków. Zna moje możliwość, wie jaki mam wkład i wybiera najlepszą dla mnie opcje, prezentuje trzy oferty decyzję natomiast podejmuję ja. Taka sama zasady dotyczy współpracy z pośrednikami nieruchomości. Wiedzą jakie mam oczekiwanie, ile pieniędzy i szukają dla mnie najlepszej oferty. Na takiej samej zasadzie pracuje konsultant ślubny. To Wy jesteście w centrum uwagi. To jest ślub Waszych marzeń.  To jest spełnienie Waszych oczekiwań.

Konsultant służy radą. Wiele par nie ma pomysłu jak zaskoczyć gości, co zrobić żeby ten dzień był wyjątkowy dla każdego. Konsultant z doświadczeniem na pewno zainspiruje Was nowymi pomysłami.

Wedding plenner  z pewnością  wynegocjuje dla Was najlepsze stawki,  bo współpracuje z podwykonawcami i nie jest to działanie jednorazowe. Konsultant oszczędzi Wam stresu. Nikt nawet nie musi wiedzieć, że korzystacie z usług specjalisty. Goście konsultanta na weselu nie zauważają a jak zauważą to traktują go z reguły jak menadżera lokalu.

Konsultant pracuje dla Was cały rok, jest do Waszej dyspozycji właściwie bez przerwy.

Dlaczego warto zatrudnić konsultanta ślubnego

  • bo oszczędzasz czas. Konsultanci w imieniu Pary Młodej spotykają się z      podwykonawcami, odciążają od innych organizacyjnych i formalnych      obowiązków;
  • konsultanci ślubni pilnują budżetu, bo znają go od początku i pracują      tak, aby go nie przekroczyć. Budżet to rzecz święta!
  • współpracują tylko ze sprawdzonymi firmami na lokalnym rynku ślubnym
  • konsultant ślubny to osoba, która „bierze ślub w każdy weekend”      dlatego jest w stanie wynegocjować najlepsze ceny
  • mają doświadczenie. Wedding planner wie jak planować jak zorganizować      ceremonię ślubu, jak przypilnować dostawców, w przeciwieństwie do par,      które robią to pierwszy raz
  • potrafi przewidywać potencjalne problemy i je eliminować
  • ogranicza stres, to konsultant       ślubny zajmuje się wszystkimi terminami, umowami, formalnościami
  • konsultant to doradca w ślubnych rozterkach związanych z wyborem      strojów, zna się na ślubnym savoir – vivre, w jego gestii leży także      rozwiązywanie ewentualnych konfliktów

To jest pierwsza część informacji o konsultantach, systematycznie będą pojawiać się kolejne. Druga część będzie dotyczyła tego czym konsultant ślubny się faktycznie zajmuje, jakie powinien mieć umiejętności, cechy.

You may also like

Dodaj komentarz