• poprawiny blog slubny perfect wedding

    Poprawiny, czyli staropolski zwyczaj, który stanowi przedłużenie wesela. Jeszcze kilka lat temu poprawiny były nieodzowną częścią wesela, dlatego zaproszenie na ślub i wesele automatycznie wiązało się z zaproszeniem na poprawiny. W obecnych czasach wiele się zmieniło. Mimo iż, w niektórych regionach polski tradycja poprawin jest równie aktualna jak kiedyś, w wielu częściach naszego kraju podejście do świętowania dzień po weselu nieco się zmieniło.

    Pary bardzo często rezygnują z tego zwyczaju, ponieważ organizacja poprawin stanowi bardzo poważny koszt w budżecie ślubnym. Poprawiny więc nie są stałym elementem każdego wesela. Jeżeli planujecie ich organizację poinformujcie o nich gości już w zaproszeniach. Nawet jeżeli w Waszym regionie to standard! Uniknięcie dzięki temu nieporozumień i wszyscy Wasi goście będą mogli zaplanować odpowiednio czas.

    Pamiętajcie również o tym, że zazwyczaj poprawiny są dodatkowo płatne w salach weselnych. Dopisując na zaproszeniach informację o poprawinach gości będą mogli Was poinformować czy zaszczycą Was swoją obecnością również na przyjęciu po weselu :)