Temat tygodnia: Jak wybrać obrączki ślubne?

Przez Aleksandra Kwiecień

Obrączki ślubne to wyjątkowa biżuteria, która będzie a przynajmniej powinna towarzyszyć Wam bez przerwy. Mówią, że obrączki ślubne to symbol miłości i pamiątka na całe życiem i chyba nie pozostaje nam nic innego jak się z tym zgodzić.

Wiem, że wybór odpowiednich obrączek ślubnych nie jest łatwy, ale mam nadzieję, że poniższy tekst pomoże Wam dokonać odpowiedniego wyboru. 

Na co zwrócić uwagę wybierając obrączki ślubne?

Najważniejsza rzecz to na pewno materiał z jakiego są wykonane.:


ZŁOTO

To zdecydowanie najbardziej popularny z kruszców. Złoto jest metalem plastycznym bez problemu można go mieszać z innymi materiałami, uzyskując dzięki temu różne kolory: klasyczny żółty, różowy czy biały (choć nie wiem czemu używa się określenia białe złoto, dla mnie to raczej srebrny kolor ;))

SREBRO

Na pewno znacznie tańszy materiał od złota i jak to zwykle bywa, za ceną idzie też jakość. Srebro nie jest tak trwałym, materiałem jak złoto i na pewno jest przez to rzadziej wybierany przez pary młode.

TYTAN

Jest to także tańsza alternatywa dla nowożeńców. Tytan cechuje się odpornością na uszkodzenia. Tytan, co może być ważną informacją, nie wywołuje reakcji alergicznych, jest więc bezpiecznym materiałem dla alergików. Wadą tych obrączek może być to, że praktycznie niemożliwa jest zmiana rozmiaru obrączek tytanowych. 

PLATYNA

Najbardziej luksusowy z kruszców, co za tym idzie obrączki z platyny należą do najdroższych. Charakteryzuje je również wyjątkowa trwałość.

PALLAD

To stosunkowo niedawno odkryty metal szlachetny. W przeciwieństwie do tytanu może wywołać reakcje alergiczne. Charakteryzuje się niezwykłą lekkością i wytrzymałością.

Kolejną ważną cechą, na którą warto zwrócić uwagę kupując obrączki jest szerokość.

SZEROKOŚĆ

Do popularnych szerokości obrączek należą rozmiary od 2,5mm do 8 mm, to Wy musicie wybrać najbardziej odpowiednią i wygodną dla siebie opcję.

Warto również zwrócić uwagę na soczewkę w obrączkach ślubnych.

SOCZEWKA

Kupując obrączki sprzedawca zazwyczaj pyta o soczewkę. Co to jest soczewka? Soczewka to lekko zaokrąglona obrączka od środka. To wyoblenie wpływa na komfort noszenia. Skóra pod obrączką z soczewką nie poci się, bo zaokrąglony kształt wpływa na jej „klimatyzowanie” (ja mam i polecam). Soczewka w obrączkach ślubnych szczególnie polecana jest osobom, które mają problem z opuchniętymi palcami.

Wygoda 

Obrączki to biżuteria, która nie powinna Wam przeszkadzać. Ważne jest więc mierzenie różnych szerokości, profili i kolorów żeby wybrać tę idealną.

Obrączki personalizowane

Personalizowane obrączki nie są nowinką na rynku. Od lat się graweruje metale. Nowinką może być to w jaki sposób młodzi chcą personalizować swoje obrączki ślubne. Personalizować obrączki można przez odcisk linii papilarnych, zapis głosu, bicie serca. Personalizować obrączki można przez profil twarzy. Pomysłów jest coraz więcej i w tej dziedzinie nie ma chyba rzeczy niemożliwych. Wszystko jest kwestią Waszej pomysłowości i budżetu.

Poniżej przedstawiam Wam przykłady obrączek zarówno klasycznych jak i tych bardziej nietypowych. Pod zdjęciami znajdziecie linki gdzie ich szukać.

www.savicki.pl
www.apart.pl
www.jubilerschubert.pl
www.jubilerschubert.pl
www.jubilerschubert.pl
www.jubilerschubert.pl
www.yes.pl
www.yes.pl
www.wkruk.pl
www.wkruk.pl
www.inneobraczki.pl
www.inneobraczki.pl
www.inneobraczki.pl
www.inneobraczki.pl
www.inneobraczki.pl
www.inneobraczki.pl
www.inneobraczki.pl
Escorial Jewelery

You may also like