TEMAT TYGODNIA: IDEALNA FRYZURA ŚLUBNA

Przez Aleksandra Kwiecień

Fryzura ślubna to nie lada wyzwania dla każdej panny młodej. Czy tylko mi się wydaje, że mężczyźni w tej kwestii mają znacznie ułatwione zadanie? 🙂 

Niestety na nic nam użalanie się nad sobą, musimy zacząć działać. A kiedy zacząć działać najlepiej? W moim przekonaniu im wcześniej tym lepiej. Terminy u topowych stylistów fryzur ślubnych wyprzedają się jak świeże bułeczki. Jeżeli więc nie chcesz zostać „na lodzie” proponuję zweryfikowuj fryzjerów w Twoim mieście i tak szybko jak to możliwe zabookuj termin. 

Czy warto umówić się na próbne czesanie? 

Pytanie to właściwie nie powinno brzmieć: czy warto, ale dlaczego trzeba 🙂 Bo trzeba koniecznie! Mój przypadek, daję sobie rękę obciąć, że nie byłam jedyna, pokazał mi jak nie chcę wyglądać w dniu ślubu. A to właściwie równie cenna wiedza jak ta: jak chcę wyglądać w dniu ślubu 😉 ale żarty na bok, fryzura to poważna sprawa. Próbna fryzura także, dlatego konieczne jest umówienie się na próbne czesanie. Od razu zastrzegam, że będziecie szczęściarami, jeżeli pierwsze próbne czesanie okaże się tym właściwym. Niestety często przyszłe panny młode zmuszone są umawiać się na próbne czesanie nawet kilka razy. 

Jak znaleźć właściwą fryzurę ślubną?

Szukaj! Szukaj! I jeszcze raz szukaj! Dla mnie głównym źródłem inspiracji jest słynny Pinterest oraz nasz ukochany Instagram. Polecam Wam zapisywać te fryzury, które Wam się spodobają w osobnym folderze a następnie pokazać je fryzjerowi i wspólnie wybierzecie tą, która najbardziej będzie pasować do Ciebie, do Twojego stylu wesela, do Twojej sukni, Twojej twarzy a nawet figury. Nie będę się tu wymądrzać do jakiego kształtu twarzy jaka fryzura będzie idealna, bo się na tym nie znam, dlatego uważam, że warto zaufać specjalistom w tej dziedzinie.

Rada

Wspaniałym źródłem inspiracji fryzur są także sesje zdjęciowe sukien ślubnych, na których modelki zwykle mają nienaganne uczesanie. 

Na którą fryzurę się zdecydować? 

Na to pytanie sama musisz sobie odpowiedzieć. Ja postaram podpowiedzieć Ci jak to zrobić. Po pierwsze we fryzurze musisz się dobrze czuć. Po drugie musi być trwała a po trzecie estetyczna. To jak się czujesz w danej fryzurze oraz to czy jest estetyczna widać już w salonie natomiast to czy wytrwa do 4.00 jesteś w stanie zweryfikować tylko na imprezie. Dlatego sugeruję umówić się na próbne czesanie przed jakimś przyjęciem, wówczas będziesz miała pewność, czy kok nie rozpadnie się do rana a piękne fale nie znikną przed północą. 

Poniżej sporo inspiracji fryzur, do różnej długości włosów.

Źródło zdjęć Pinterest

You may also like