Atrakcje weselne

Przez Aleksandra Kwiecień

Na wstępie zaznaczam, choć może nie powinnam, że nie jestem fanką wymyślnych atrakcji weselnych.

Jestem za to fanką umiaru i dobrego stylu.

Wychodzę z założenia, że atrakcje weselne powinny być dopełnieniem wesela. Powinny być wisienką na torcie, a nie tortem składającym się z samych wiśni.

Zapraszam Was na subiektywny przegląd atrakcji weselnych.

Subiektywna lista TOP 10 atrakcji weselnych:

  1. Młoda Para 

 Dla mnie największą weselną atrakcją jest zawsze Młoda Para. Uwielbiam gdy Młodzi przygotowują się do wesela i oddają cząstkę siebie. Przygotowują przysięgi, toasty, prezentacje, zdjęcia, układy taneczne, utwory muzyczne, quizy, konkursy, personalizowane gadżety. To jest wg mnie coś niepowtarzalnego. Każdy ma przecież swoje historie, anegdoty, przeżycia, miłe jest gdy podczas przyjęcia można poznać Parę Młodą jeszcze bardziej.

 2. Bańki Mydlane 

Zalety baniek: pięknie mienią się w słońcu, idealnie sprawdzają się w ogrodach i weselach plenerowych. Ponadto bańki mydlane są tanie i w mojej ocenie zjawiskowe. Tworzą piękne tło do zdjęć, są również sporą atrakcją dla najmłodszych gości. 

3. Strefa chill 

Miejsce relaksu zarówno dla młodszego jak i starszego towarzystwa. Strefa chill idealnie sprawdza się w ogrodzie, podczas wesel plenerowych, ale znam też sale, które mają wydzieloną przestrzeń na strefę chill w środku.

4. Zimne ognie  

Kolejna tania i zjawiskowa atrakcja. Tańce, zdjęcia, pocałunki w blasku zimnych ogni będą pięknie prezentować się na zdjęciach z wesela,

5. Słodki stół

Chyba nie wyobrażamy sobie wesela bez słodkości, więc małe słodkie deserki, które przepięknie prezentują się na stole i są przepyszne, zawsze będą idealnym uzupełnieniem klasycznych weselnych ciast.

6. Barmani

To jest coś co sprawdza się na każdej imprezie i nie byłam jeszcze na weselu, na którym barmani nie cieszyliby się powodzeniem. Idealnie sprawdzają się na weselach plenerowych jak również tych organizowanych w klasycznych salach weselnych.

7. Tematyczne stoły

Stół wiejski, serowy, z lemoniadami, z popcornem, śródziemnomorski, hiszpański, francuski, japoński, wegetariański, rybny itp. Oczywiście fajnie jest gdy owy stół nawiązuje do charakteru przyjęcia, Waszych pasji, stylu życia. 

8. Instax z księgą gości

Może księga gości to nie jest wielka atrakcja, ale na pewno wielka dla Was pamiątka. Można stworzyć ramę na którą przyczepia się zdjęcia, można poprosić o wklejenie ich do księgi gości. Można zamiast instaxa mieć fofobudkę. Cel tak naprawdę jest jeden zatrzymać na zdjęciach emocje towarzyszące Wam i Waszym gościom podczas przyjęcia weselnego.

9. Dekoracje 

To jest szerokie pojęcie a mi zawsze najbardziej chodzi o detale.  O ładne, materiałowe serwetki, najlepiej gdy położone są na talerzach, o świece, o dużo świec 🙂 kwiaty, długie obrusy, menu na stołach wraz z agendą przyjęcia itp. Takie drobiazgi  niesamowicie „podkręcają” ogólny efekt wesela, wpływają na odbiór przyjęcia weselnego jak również często mają znaczenie w odbiorze wizualnym wesela.

źródło zdjęć Pinterest

10. Muzyka na żywo. 

 Jestem ogromną fanką muzyki na żywo. Np. skrzypce, wiolonczela, trąbka, harfa. Robi to ogromne wrażenie gdy podczas przywitania Pary Młodej, składania życzeń czy obiadu rozbrzmiewa przepiękna nastrojowa muzyka 😍 Dla mnie „must have” szczególnie podczas zaślubin w plenerze.

Uważam, że wszystkie z wymienionych atrakcji weselnych bardzo wpływają na klimat przyjęcia weselnego. Nie absorbują czasu gości. Nie trzeba rezerwować na nie specjalnego miejsca w harmonogramie przyjęcia i pięknie współgrają z całym przyjęciem weselnym.

Nie są to atrakcje weselne z najwyższej półki cenowej a zdecydowanie każda z nich jest strzałem w dziesiątkę. Są też na tyle uniwersalne, że pasują do każdego rodzaju przyjęcia.

Wiem, że w internecie można znaleźć artykuły typu 50 atrakcji weselnych itp. Znam je, tylko do mnie to akurat nie przemawia. 

Najważniejszy w mojej ocenie jest umiar. Warto zamiast na nieskończonej ilości atrakcji skupić się na podkreśleniu walorów danego miejsca przez oświetlenie czy kwiaty. Zadbajcie o to, żeby Wasi goście czuli się dobrze na Waszym weselu. Jeżeli wśród Waszych gości są wegetarianie/weganie zadbajcie o posiłki dla nich. Jeżeli zapraszajcie dzieci, zorganizujecie dla nich animatorów, przygotujcie odrębną strefę.

Jeżeli Waszą pasją są podróże przygotujcie zdjęcia i anegdoty z nich- goście naprawdę chętnie je oglądają i słuchają.

Jeżeli wesele jest międzynarodowe zaplanujcie wersje angielskie różnych materiałów drukowanych. 

Rada 

Nie szukajcie atrakcji na siłę. Pamiętajcie, że goście przyszli dla Was na wesele, dlatego bądźcie dla nich największą atrakcją. 

You may also like